فروشگاه فایلهای آموزشی جزوه ها و پروژه های دروس مهندسی دانشگاه صنعتی شریف

پروژه مدلسازی آزمایشگاهی شکست سد (Dam Break)

پروژه مدلسازی آزمایشگاهی شکست سد (Dam Break)

سدها یکی از مهمترین ساخته های بشر هستند. علی‌رغم منافع زیاد، سدها خطرات بالقوه زیادی دارند. یکی از مهمترین این خطرها، شکست سد و ایجاد سیلهای مخرب است. به منظور کاهش خسارات ناشی از شکست سد و امواج ایجاد شده ناشی از آن، می‌بایست شکست سد شبیه سازی شده و مورد مطالعه قرار گیرد. به این منظور، سد و دریاچه پشت آن در یک فلوم مدل شده و با برداشتن ناگهانی دریچه، شکست سد شبیه سازی شده است. سپس با تصویربرداری از موج ایجاد شده و کالیبره کردن آن در نرم افزار مناسب، پروفیل سطح آزاد موج ایجاد شده برداشت شده و با نتایج محاسبات روش مشخصه ها یا کاراکتریستیک (Method of characteristics) مقایسه شده است. در این پروژه 45 صفحه ای، نتایج مدل آزمایشگاهی شکست سد در حالت بستر پایین دست خشک و تر مورد با نتایج محاسبات تئوریک مقایسه شده است. پروفیل سطح آب و دبی عبوری از محور سد مدل آزمایشگاهی و مدل ریاضی تفاوتهایی دارند. از دلایل این امر می‌توان به وجود اصطکاک بستر، سرعت برداشت دریچه و وجود برآمدگی در کف فلوم در محل دریچه اشاره کرد. علی رغم تفاوتها، نتایج آزمایش و روابط تئوریک به یکدیگر نزدیک بود و یکدیگر را تأیید میکنند.

این گزارش 55 صفحه ای با فرمت PDF یک گزارش کامل دربارۀ مطالعۀ آزمایشگاهی پدیدۀ شکست سد و یک نمونه کار خوب دربارۀ پردازش تصویر در مطالعات آزمایشگاهی است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Dam-Break---Mohammadsadegh-Abbasian_469381_1522.zip1.2 MB

جزوه برنامه نویسی به زبان فرترن 90/95

جزوه برنامه نویسی به زبان فرترن 90/95 فرترن اولین زبان برنامه‎نویسی سطح بالاست که برای استفاده‌ی مهندسان، ریاضی‌دانان و افرادی که طراح الگوریتم‌های علمی هستند خلق شده است. فرترن، زبانی است که در درس سه‌واحدی مبانی برنامه‌نویسی بسیاری از دانشگاه‌های کشور ما تدریس می‌شود. شاید اهمیت درس مبانی برنامه‌نویسی، که در آن یادگیری تفکر و مبانی برنامه‌نویسی مهم‌تر از یادگیری خود زبان است، در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان