فروشگاه فایلهای آموزشی جزوه ها و پروژه های دروس مهندسی دانشگاه صنعتی شریف

گزارش روشهای اندازه گیری صحرایی و آزمایشگاهی هدایت هیدرولیکی آبخوانها

گزارش روشهای اندازه گیری صحرایی و آزمایشگاهی هدایت هیدرولیکی آبخوانها

نظر به اینکه ضریب هدایت هیدرولیکی مهم‌ترین پارامتر فرآیند انتقال همرفتی است، این ضریب در مسائل ژئوتکنیک زیست‌محیطی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هدایت هیدرولیکی از طریق روش‌های آزمایشگاهی یا روش‌های صحرایی اندازه‌گیری می‌شود. اگرچه روش‌های آزمایشگاهی سریع و ارزان هستند، نتایج به دست آمده از آنها می‌تواند اختلاف زیادی با واقعیت داشته باشد. در مقابل روش‌های صحرایی پرهزینه بوده  و می‌توانند زمان‌بر باشند، اما نتایج آنها تطبیق بسیار بهتری با واقعیت دارد. از این رو شناخت کافی از آزمایش‌های صحرایی که به آنها آزمایش‌های پمپاژ گفته می‌شود ضروری است.

در این گزارش، انواع روش‌های آزمایشگاهی و صحرایی اندازه‌گیری هدایت هیدرولیکی با طبقه‌بندی مناسبی گردآوری شده است. به این منظور مطالب در دو بخش تنظیم شده است. در بخش اول تعاریف و مفاهیم مهم که پیش‌نیاز مطالعه بخش دوم است توضیح داده شده است. در بخش دوم ابتدا روش‌های آزمایشگاهی شرح داده شده است. سپس روش‌های صحرایی برای آبخوان‌های محصور و آزاد در جریان ماندگار ارائه شده است. پس آن انواع روش‌های صحرایی برای آبخوان‌های محصور، نشتی و آزاد در جریان غیرماندگار تشریح شده است. در نهایت به آزمایش‌ چاه ناقص، آزمایش بازگشت و آزمایش تک‌چاه پرداخته شده است.

این گزارش 55 صفحه ای با فرمت PDF، بهترین مرجع فارسی برای روشهای آزمایشگاهی و صحرایی اندازه‌گیری هدایت هیدرولیکی انواع آبخوان‌ها است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Hydraulic-conductivity-of-aquifers---Mohammadsadeg_469405_8032.zip2.6 MB

جزوه برنامه نویسی به زبان فرترن 90/95

جزوه برنامه نویسی به زبان فرترن 90/95 فرترن اولین زبان برنامه‎نویسی سطح بالاست که برای استفاده‌ی مهندسان، ریاضی‌دانان و افرادی که طراح الگوریتم‌های علمی هستند خلق شده است. فرترن، زبانی است که در درس سه‌واحدی مبانی برنامه‌نویسی بسیاری از دانشگاه‌های کشور ما تدریس می‌شود. شاید اهمیت درس مبانی برنامه‌نویسی، که در آن یادگیری تفکر و مبانی برنامه‌نویسی مهم‌تر از یادگیری خود زبان است، در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان